Xenical
 
Xenical
بنر


نشریه ی الکترونیک الگوریتم

  • مشاهده در قالب پی دی اف

زمنشریه الگوریتمین در گردش همیشگی خود به دور خورشید بار دیگر به نقطه ی اعتدال بهاری رسیده و سال دیگری آغاز شده است. سال 1391 هجری شمسی را به شما عزیزان تبریک می گوییم و در این سال، روزهایی سرشار از خوشبختی و موفقیت را برایتان آرزومندیم.
اولین شماره نشریه الکترونیک الگوریتم محصولی از انجمن کامپیوتر دانشگاه پیام نور جهرم به انتشار می رسد. 
مجموعه ی حاضر مطالبی گردآوری شده برای دانشجویان کامپیوتر، فناوری اطلاعات و رشته های مربوط به کامپیوتر و همچنین علاقه مندان به این صنعت است.
عزیزی می گفت کامپیوتر رشته ی خارجیهاست. و برای یادگرفت آن باید زبان آن ها را هم بلد بود. بله این امر یکی از اساسی ترین اصول برای دانشجویان و علاقه مندان به رشته های کامپیوتر است. شاید فکر کنید با وجود منابع خوب فارسی که در اینترنت به راحتی در دسترسند چه نیازی به دانستن زبان انگلیسی هست ؟ بله منابع زیادی فارسی موجودند، اما به هیچ وجه کافی نیستند. لازمه ی پیشرفت در علم کامپیوتر دانستن کافی زبان انگلیسی است. اما آموختن زبان خارجی به هیچ وجه سخت نیست. انسان معمولی می تواند به راحتی و بدون تداخل کلمات بر 5 زبان مسلط شود. آموختن زبان انگلیسی از مهمترین نکاتی است که تهیه کنندگان این نشریه به دانشجویان عزیز و علاقه مندان توصیه می کنند.

 


دموی نشریه ی الکترونیک الگوریتم شماره ی اول

 

اما موضوعاتی که در این شماره در نظر گرفته ایم، از برترین موضوعاتیست که می توان برای یک نشریه ی الکترونیک در نظر گرفت.
برای دانشجویان عزیز، سه دوره از سوالات پایان ترم دروس رشته های نرم افزار، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر دانشگاه پیام نور در نظر گرفته شده است. سوالات دانشگاه پیام نور گرچه در برخی مواقع دارای اشکالاتی جزئی هستند اما تا حد زیادی مفهومی و قابل اطمینان اند. استفاده از این سوالات در کنکور های کارشناسی ارشد گواهی بر این مدعاست. همچنین با قرار دادن آرشیوی از با کیفیت ترین جزوات آموزشی منتشر شده سعی در بالابردن بار علمی دانشجویان گرامی شده است. سوالات و جزوات گفته شده در بخش هایی به همین نام در دسترسند.
بخش دیگری به نام ویدئو ها در نظر گرفته شده که شامل آموزش های ویدئویی بسیار جذابی است. لطفا از انگلیسی زبان بودن این آموزش ها نهراسید! اگر دانشجو یا علاقه مند به کامپیوتر هستید مطمئننا اکثر جملات گفته شده را درک خواهید کرد.
در بخش کتاب ها، گنجینه ای با ارزش از کتاب هایی دست چین شده، با موضوعات متنوع قرار داده شده است. جمع آوری این بخش، از افتخارات این شماره از نشریه است. موضوعات به بخش های کلی برنامه نویسی، که چند زبان کاربردی را کاملا شرح داده و آموزش می دهد، شبکه، شامل برترین کتب آموزشی فارسی شبکه، هک، که یکی از کامل ترین آرشیو های آموزش های فارسی هک در ایران است، در سه سطح مقدماتی، حرفه ای و پیشرفته ، و غیره را شامل می شوند.
در بخش نرم افزار ها، برای شروع مجموعه ای از کامپایلر های زبان های برنامه نوسی آورده شده که مطمئننا مورد نیاز هر دانشجوی کامپیوتر خواهد بود. همچنین چند کیت توسعه ی نرم افزار که به دلیل تحریم های یک جانبه امکان دانلود آنها برای کاربران ایرانی وجود ندارد در بخش نرم افزار آورده شده است.
بپوستر نشریه ی الکترونیک الگوریتمخش دیگری از نرم افزار را به مجموعه ای از نرم افزار های مورد نیاز هر کاربر کامپیوتر تخصیص داده ایم.
برای کسانی که علاقه مند به خلق آثار گرافیکی بدیع و زیبا هستند، مجموعه ای از برترین طرح های گرافیکی آماده موجود را قرار داده ایم که با مشاهده ی بخش دیگر مطالب در دسترسند.
بخش تصاویر نیز همانطور که از نامش پیداست، حاوی تصاویری اختصاصی از طبیعت شهر و دیارمان جهرم است تا خوانندگان بعد از استفاده از آموزش ها روح خود را با دیدن طبیعت زیبا تازه کنند.
بخش سرگرمی هم شاید جذاب ترین بخش مجله برای برخی خوانندگان (من جمله نویسنده) باشد که با داشتن برترین بازی های دنیا در این چند سال اخیر بخش بسیار جالبی خواهد بود.
اما پیشنهاد این شماره از نشریه ی ما، یادگیری طراحی وبسایت بر پایه ی سیستم های مدیریت محتواست که در این شماره هم گنجانده شده. سیستم های مدیریت محتوا نرم افزار هایی هستند که با داشتن پیشفرض هایی، طراحی و ساخت یک وبسایت، چه بزرگ چه کوچک را راحت و دلپذیر می کنند. لطفا قبل از مطالعه ی بخش آموزش جوملا در این شماره، در مورد تاریخچه ی وب، شبکه و چگونگی به وجود آمدن زبان های برنامه نویسی تحت وب تحقیق کنید.

 

برای خرید نشریه به امور فرهنگی دانشگها پیام نور جهرم مراجعه کنید یا با شماه تلفن 07912234902 تماس حاصل فرمایید.

برای دیدن نسخه ی کوچک و آنلاین مجله (بدون فایل های موجود، تنها محتوا) روی لینک دموی زیر کلیک کنید :

 

دموی نشریه ی الکترونیک الگوریتم شماره ی اول

 

معید و پیروز باشید.

آخرین بروز رسانی مطلب در دوشنبه ، 22 خرداد 1391 ، 10:18

ارسال نظرات شما

نام شما:
ایمیل شما:
وبسایت شما:
نظر:

تماس با ما

جهت ارتباط مستقیم با روابط عمومی انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه پیام نور جهرم و بیان دیدگاه و نظرات خود می توانید با ایمیل و یا استفاده از قسمت تماس با ما در تماس باشید.

مطالب شما

شما دانشجوی محترم می توانید مطالب مفید خود را به ایمیل ما ارسال کنید تا با نام خودتان در سایت قرار داده شود. لطفا قید فرمایید که مطلب حاضر جهت قرارگیری در سایت فرستاده شده است.

  • ایمیل : info@jpcs.ir

درباره ما

انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه پیام نور شامل انجمن های علمی رشته های مهندسی کامپیوتر (نرم افزار ) و علوم کامپیوتر می باشد که در حال حاضر با آغاز ترم تحصیلی جدید، اعضای جدیدی در آن ها به فعالیت می پردازند.

هم اکنون اینجایید : دانشگاه درباره مطالب مربوط به انجمن نشریه ی الکترونیک الگوریتم